Kanadskí hokejisti zdolali Nórov 3:2, stali sa víťazmi A-skupiny

20.05.2014 Celý región

Minsk 20. mája (TASR) - Kanadskí hokejisti sa stali víťazmi A-skupiny MS v Minsku. V utorňajšom zápase zdolali Nórsko 3:2 a vo štvrťfinále nastúpia podľa reglementu šampionátu proti štvrtému tímu z B-skupiny. Pre "severanov" sa MS skončili, ich celkové umiestnenie bude známe po večerných stretnutiach v oboch skupinách.

Úvodný gól stretnutia strelili v 14. minúte Nóri, Reimera prestrelil v presilovke Bastiansen. Kanadská odpoveď prišla už o minútu. Huberdeau však stál pridlho v bránkovisku, bránil Söbergovi v chytaní a gól tak neplatil. Vyrovnanie "javorových listov" prišlo v 24. minúte, keď Ward šikovne tečoval Ellisove nahodenie od modrej. Po polovici stretnutia sa hra rozbehla a kanadské zaváhanie v bránení modrej čiary potrestal únikom Hansen - 1:2. Tri minúty pred druhou sirénou bolo však skóre opäť vyrovnané, keď sa do streleckej listiny presadil Scheifele. V 51. minúte sa o víťazný gól postaral Ward a zaistil Kanade postup do štvrťfinále z 1. miesta v A-skupine.

A-skupina

Nórsko - Kanada 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 14. Bastiansen, 33. Hansen (M. Olimb, Bryhnisveen) – 24. Ward (Ellis, Monahan), 37. Scheifele (Bieksa, Ward), 51. Ward (Huberdeau). Rozhodovali: Piechaczek (Nem.), Sidorenko - Raming (obaja Rus.), Schrader (Nem.), vylúčení: 7:2 , presilovky: 1:2, oslabenia: 0:2

Nórsko: Söberg - Holös, Bryhnisveen, Trygg, Espeland, Sörvik, Bonsaksen – Forsberg, Röymark, Lovlie - M. Olimb, Bastiansen, K. Olimb - Olden, Skröder, Hansen – Martinsen, Dahlström, Roest

Kanada: Reimer - Bieksa, Garrison, Coburn, Myers, Ellis, Gudbranson, Rielly – Huberdeau, Schenn, MacKinnon - Brouwer, Kadri, Hodgson – Read, Turris, Chimera – Monahan, Ward, Scheifele